Az IFOBIZ Kft. szolgáltatása:

Az INFOBIZ Kft. szakértői segítenek és részt vesznek a szervezetek különböző kockázatfelmérési és kezelési folyamatainak kialakításában, legyen pl. integrált működési kockázatokról, folyamatkockázatokról vagy egyes szakmai kockázati területek kockázatainak (pl. információbiztonsági kockázatok) felméréséről, kezeléséről, szabályozásáról szó.

Az elmúlt évben a minőségirányítással, vállalatirányítással kapcsolatos fórumokon és rendezvényeken egyre nagyobb figyelmet kapott a kockázatokkal való foglalkozás témaköre. Köszönhető ez annak is, hogy számos jogszabály illetve szabvány írja ezt elő a működés kötelező részeként. Például: a 370/2011. (XII. 31.) Korm. Rendelet a költségvetési szervek belső kontrollrendszeréről és belső ellenőrzéséről is követelményként határozza meg, hogy a belső kontrollrendszer keretében - kötelező integrált kockázatkezelési rendszert működtetni, – kitérve a szervezet integritását sértő minden kockázatra. Másik példaként a legutoljára megjelent minőségirányítási rendszerszabvány (MSZ EN ISO 9001:2015) a kockázatalapú gondolkozást a szabvány középpontjába helyezte. 

Egyből persze felmerült a kérdés mindenkiben, aki az irányítási rendszerekkel kapcsolatban érintett, hogy vajon most mit is kell ezzel csinálni? Mit is jelent mindez tulajdonképpen? Hogyan kell a kockázatokat kezelni, különösen mert egyszerre nagyon sokféle jellegű és hatású kockázatról lehet egyszerre beszélni!

A kockázatok azonosítása, ismerete, megelőző jellegű kezelése, elfogadható mértékűvé csökkentése akkor lesz igazán eredményes, ha a mindennapok tevékenységének szerves részét képezi. A vállalati döntéshozók egyre inkább igénylik a stratégiai döntéstámogatásban rejlő bizonytalanságok modellezését, ily módon kapcsolatot teremtve a döntések és azok várható következményei között. A döntéstámogatás célja a kockázatok tudatos vállalása a profit maximalizálása érdekében. Ez az oka annak, hogy miért olyan aktuális téma jelenleg a vállalatok gyakorlatában a kockázatelemzés és a kockázatmenedzsment.

A különböző kockázatok értelmezésében, azok általános felmérésében és kezelésében az ISO 31000-es szabványcsoport ad nagyon jó segítséget.